Олег Почтар "У гармонії з кольором"

Колір — складна тема, але складна вона не браком матеріалу, а навпаки — його великою кількістю.

Протягом тривалого часу Олег Почтар — дизайнер, арт директор, автор фірмових стилів для брендів: Квас Тарас, Комо, Lifecell, MasterCard, МЗС, збирав різноманітну інформацію про колір. Згодом вона стала вибудовуватися в систему. Зіставляючи факти, перевіряючи їх експериментальним шляхом, дизайнер знайшов суперечності і помилки, які без перебільшення переходять зі сторіччя в сторіччя, з книги в книгу, з вуст в уста.

26 січня Олег поділиться власним дослідженням сучасного кольорознавства, на прикладах розбере основи та закономірності надскладної системи — колір. 5-и годинний інтенсив залишить по собі глибоке розуміння "кольору", дорожню мапу використання знань у візуальних сферах діяльності та чималий конспект посилань на фахову літературу.
ПОГОВОРИМО:
Про помилки
У темі кольору дуже багато наплутано. Це пов'язано з некоректними перекладами і помилками, що історично сформувалися. У будь-якій книзі про колір можна знайти щось корисне, якщо робити поправки на наявні в ній фактичні огріхи, — в іншому випадку можна ще більше заплутатися. І часто інформація, що суперечить одна одній зустрічається в межах однієї сторінки підручника!

Чимало людей по 30 років викладають кольорознавство, не перевіряючи і не зіставляючи найпростіші факти. Щоб розібратися у цьому питанні, автор інтенсиву повторив описані в книгах експерименти, переконавшись у правдивості чи хибності написаного. І деякі із них будуть продемонстровані на лекції!

Про будову кольору
Цей інтенсив не про дизайн або живопис, а про колір як систему, властивості якої проявляються в тому числі в дизайні і в живописі - що й буде показано на прикладах. Крім того закономірності відносно кольору можуть бути справедливі і стосовно й до інших явищ нашого світу.
Про логіку підбору кольорів
Не існує простого рецепту підбору кольорів. Це творче завдання, що вимагає інтелектуальних зусиль і унікальних рішень для кожного конкретного проекту. Автор інтенсиву розповість про саму логіку підбору кольорів, про те від чого можна відштовхуватися і на що звертати увагу.
Про закономірності сприйняття кольору
Ми не будемо торкатися питань того, яка довжина хвилі відповідає якому кольору, або як влаштована анатомія ока. Однак ми поговоримо про закономірності зорового сприйняття кольору та оптичні ілюзії. Один і той же колір може виглядати зовсім по різному в залежності від оточення. Ми дізнаємося, через що це відбувається, як цим можна управляти та використовувати в роботі.
Про змішування кольорів
Результат в рівній мірі визначається як метою, так і засобами її досягнення. Обираючи кольори і способи їх змішування, ви вже програмуєте кінцевий вигляд живописного твору. «Бруд» на палітрі, є запорукою «бруду» і в живописі.
На лекції ми поговоримо про те, як підбирати фарби, як змішувати, скільки використовувати кольорів одночасно, і як це відіб'ється на кінцевому результаті роботи.
Про вправи
Спікер розповість про вправи, які допоможуть закріпити нову інформацію. Дасть посиланнями на джерела з розлогими прикладами і технічними тонкощами та поділиться досвідом викладання кольорознавства в інституті і на курсах.
Буде корисно:


— Тим, хто любить думати

Колір має сильний емоційний вплив, тому багато хто працює з ним переважно інтуїтивно. Тим часом колір - це система, підпорядкована суворій математичній логіці.

— Художникам та дизайнерам

Закономірності сприйняття кольору не змінюються від сфери їх застосування, змінюються лише технології. Тому лекція буде корисна всім хто працює з кольором або просто їм захоплюється.

— Новачкам та досвідченим вовкам

Рівень попередньої підготовки не має значення. Матеріал буде поданий у доступній формі з прикладами, демонстрацією експериментів і без складних термінів. Ті, хто вже знайомий з темою кольору, зможуть структурувати наявні знання, підкреслити щось нове і позбудеться від старих помилок.
ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
ВАРТІСТЬ ІНТЕНСИВУ:
1000 ГРН
РЕЄСТРАЦІЯ
E-mail
Ім’я
Телефон
Made on
Tilda